Ausztria milliókat tesz félre a büntetőeljárás alá vont melegek számára
A diszkriminatív törvények alapján vizsgált emberek 500 eurót kapnak, míg az elítéltek 3000 eurót vagy annál is többet – mondta az igazságügyi miniszter.
A diszkriminatív törvények alapján vizsgált emberek 500 eurót kapnak, míg az elítéltek 3000 eurót vagy annál is többet – mondta az igazságügyi miniszter.
A francia labdarúgó-szövetség azt kérte Idrissa Gueye-től, hogy tisztázza a helyzetet, vagy kérjen bocsánatot.
Férfiak gyermek nélkül című könyvében Tanács Eszter 16 gyermektelen és gyermekmentes férfivel készített interjút. Az alábbiakban ebből a könyvből közlünk egy szerkesztett részletet: a 33 éves Balázs történetét, aki párjával meleg férfiként próbál szülővé válni.
Az Uniónak fel kellene számolni az LMBTQI-embereket alapjogaik gyakorlásában gátló akadályokat – áll többek között abban az állásfoglalásban, amelyet az Európai Parlament fogadott el. Magyarországnak is üzentek.
Korábban egy aláírás nélküli, a ház „magyar őslakóinak” nevében írt levél fejezte ki a lakók felháborodását azért, mert a szerkesztőség erkélyére kifüggesztettek egy szivárványos zászlót.
A ma kezdődő két napos uniós csúcstalálkozó eredetileg nem tűnt izgalmasnak, fontos döntések nem várhatók, ami feszültséget hozhat és minden bizonnyal hoz is, az a magyar parlament által elfogadott, a melegeket kirekesztő jogszabály. 16 tagállam vezetője nyilatkozatban ítéli el a szexuális alapon történő kirekesztést.
Az uniós Európa-ügyi miniszterek találkozójára érkezve több politikus is kifejtette nemtetszését a melegeket a pedofilokkal összemosó magyar szabályozásról. Egyre nagyobb a nemzetközi tiltakozás, amit a magyar kormány a liberális mainstream támadásával magyaráz.
A kormányközeli, magát kereszténynek valló hírportálon azt írták egy meleg párról, hogy a két férfi a hatóságokat megvezetve próbált meg örökbe fogadni. A Fővárosi Törvényszék most nem jogerősen kimondta: a szóban forgó pár semmiféle "jogi kiskapuval" nem trükközött, a vasárnap.hu-nak ez az állítása alaptalan.
A nyitottságot a felmérésben résztvevő magyar cégek 60 százaléka tartja fontosnak.
A magyarországi spanyol, német, holland, ír, svéd és belga nagykövet azt üzeni, hogy a család az család.
A Vatikán szerint Ferenc pápa bizonyos mondatai félreérthetők, mert azokat az eredeti szövegből kiragadva tálalta a sajtó.
Korábban 10 évet is kaphattak az azonos nemű párok.